11 lipca 2020

Dlaczego warto sprzedawać przez Biuro Nieruchomości

Sprzedaż domu czy mieszkania jest decyzją trudną wręcz życiową i niezwykle stresującą, od której zależeć będą nasze dalsze plany. Sprzedajemy nieruchomości będące często dorobkiem wielu lat pracy, a jednocześnie sami na co dzień jesteśmy pochłonięci pracą i obowiązkami. Poza tym najczęściej nie mamy pojęcia od czego zacząć, jak wygląda proces sprzedaży, jakie dokumenty będą nam potrzebne? Jak rozmawiać z potencjalnymi nabywcami? Sprzedaż mieszkania nie polega na zamieszczeniu oferty nieruchomości na portalu. Nie mając wiedzy i doświadczenia możemy popełniać „szkolne” błędy, które mogą wydłużyć czas sprzedaży lub narazić nas na straty finansowe.

Każdy jest fachowcem w swojej dziedzinie, dlatego warto powierzyć sprzedaż nieruchomości nam pośrednikom – osobom z doświadczeniem i wiedzą, które zapewnią bezpieczeństwo podczas transakcji.

Licencjonowany Pośrednik to:

BEZPIECZEŃSTWO – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pośrednicy mają obowiązek wykupienia polisy OC – zapytaj nas o aktualną polisę ubezpieczeniową !

WIEDZA – poparta ukończonymi studiami kierunkowymi, kursami, uczestnictwem w szkoleniach organizowanych między innymi przez Stowarzyszenia Pośredników i Zarządców.

DOŚWIADCZENIE – jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego warto zlecić sprzedaż pośrednikowi, ponieważ on przebył już niejednokrotnie tę drogę, którą chcemy podążać. Zna problemy, jakie mogą nas spotkać, i ma pomysły, jak je rozwiązać.

ZNAJOMOŚĆ RYNKU – w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie pośrednik potrafi określić możliwą do uzyskania cenę, realny czas sprzedaży, zaproponować plan sprzedaży oraz odpowiednie dla danej nieruchomości narzędzia marketingowe, a także rozwiązania, które ułatwią sprzedaż.

SPOKÓJ I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU  – pośrednik będzie umawiać się na spotkania z klientami, prezentować im nieruchomość, brać udział w negocjacjach, kompletować dokumenty potrzebne do transakcji. Dzięki temu nie musimy angażować swojego czasu i pieniędzy. A przede wszystkim niejednokrotnie emocji. Ponadto pośrednik współpracuje ściśle z innymi fachowcami powiązanymi z branżą nieruchomości takimi jak notariusze, geodeci, doradcy finansowi.

Jeżeli jesteśmy świadomi tych wszystkich korzyści, naszym priorytetami są bezpieczeństwo, komfort i spokój warto umówić się na spotkanie z pośrednikiem, porozmawiać z nim o naszych planach i oczekiwaniach, omówić zasady współpracy i powierzyć sprzedaż naszej nieruchomości osobie, która zrobi to profesjonalnie  i rzetelnie.

Natalia Adamek-Drabik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *